Poniższa lista zawiera nazwiska żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej zamieszkałych w Sulmierzycach. [ żródło: metryki zgonów z lat 1914-21, artykuł H. Kroczyńskiego “Ofiary wojen 1914-1920 z terenu USC Sulmierzyce”, tom VIII Pracy zbiorowej “Krotoszyn i okolice”.]

  •  
lp. Nazwisko i imię data zgonu miejsce śmierci wiek jednostka
1 Adamkiewicz Tomasz 27.06.1915 Wola Szydł. 20 226 pp
2 Adamkiewicz Władysław  04.01.1915 Saargemünd 23 7 p gren.
3 Brodalla Stanisław 30.09.1916 Rumunia 22 333 pp
4 Cepa Fabian 21.10.1914 Romanowka 29 227 pp
5 Gałęski Wincenty 28.05.1918 Combe 20 7 pp
6 Gibasiewicz Franciszek 16.06.3715 Stinau (laz.) 21 47 pp
7 Gibasiewicz Leon 22.04.1916 Damlanp 38 37 pp
8 Gibasiewicz Teodor 22.03.1916 Montmédy 22 3 bs
9 Gronowicz Piotr * 06.11.1914 ? 24 Brigade-Ersatz-Bataillon 4 komp.
10 Hempowicz Ignacy 17.07.1915 Gliniska 20 58 pp
11 Horyza Jan 19.09.1914 Prusy Wsch. 21 ?
12 Karolewski Kazimierz 15.09.1918 Villeret 30 1 pap
13 Karolewski Stefan 10.04.1917 Aisne 29 155 pp
14 Karwacki Jan 03.11.1917 Poznań (laz.) 37 ?
15 Kazowski Jan 08.10.1914 Etain 22 155 pp
16 Kokot Feliks 20.11.1914 Rudniki 33 46 pp
17 Kokot Pawel 02.08.1917 Krogulec (laz.) 40 69 pp
18 Konieczny Antoni 15.07.1918 Quivieres 28 3 b tab
19 Konieczny Piotr 21.07.1918 Swissans 25 6 pp
20 Kosmahl A. Józef 27.07.1917 Haspe (laz.) 39 ?
21 Krenz Kazimierz 17.06.1915 Angres 24 26 pp
22 Kroczyński Ignacy 26.09.1917 Bergnicourt 19 56 rez. pap
23 Machnik Walenty 30.12.1917 Aspach 22 71 rez. pp
24 Mencfeldowski Walenty 27.05.1918 Pajssy 19 47 pp
25 Miazga Piotr 01.10.1915 Neuberg (laz.) 20 121 DP
26 Morawski Józef 15.10.1917 Bethel (laz.) 31 oddz. t. nr 5
27 Olszewski Teodor 20.10.1917 Bixschate 20 58 pp
28 Orlovius J. Henryk 05.03.1915 Souchez 37 142 pp
29 Pacieszyński Piotr 08.03.1915 Grabice 21 19 pp
30 Piotrowski Ignacy 11.10.1915 St.. Pierre 25 26 pp
31 Scholz Bernhard 22.08.1914 Boismont 25 155 pp
32 Skarupke A. Gottlieb 27.03.1918 Marquivillors 19 ?
33 Spichale Karol 23.08.1915 (w komp. san.) 20 226 pp
34 Stęczniewski Tomasz 18.04.1917 Reims 26 49 pp
35 Streich Reinhold 09.11.1915 Poznań (laz.) 28 47 pp
36 Stybaniewicz Jan 06.04.1917 Aisne 27 155 pp
37 Szczesnowski Piotr Pawel 21.02.1916 Fromezey 22 2 bat. sap.
38 Tacik Stanisław 21.11.1915 Wrocław (laz.) 19 7 pp
39 Trawiński Walenty 10.01.1915 Löbau (laz.) 32 46 pp
40 Weiss Szymon 12.04.1917 niewola franc. 39 398 pp
41 Welz Otto 20.02.1915 Peuvillers 18 155 pp
42 Wieczorek Stanisław 31.05.1916 Wiednitz 44 straż. ob. jen.
43 Zieleziński Teodozjusz * 29.04.1917 Fulda 25 gefallen /poległy/
44 Weiss Leon * 22.08.1917     gefallen /poległy/
45 Kroczyński Leon * 03.11.1914   29 8 Komp.Res.-Infanterie-Regiment 36

* ustalenia własne (am)

Żołnierze polegli na frontach I wojny światowej, zamieszkali w pobliskich Chruszczynach i Chwaliszewie.

lp. Nazwisko i imię data zgonu miejsce śmierci wiek miejsce zam. jednostka
1 Dutczak Walenty 16.11.1914 Rendziny 34 Chruszczyny 46 pp
2 Jasik Paweł 11.05.1917 Kleitenburg 26 Chruszczyny 7 pp
3 Kierykowski Antoni 01.07.1915 Flirey 21 Chruszczyny 369 pp
4 Lias Walenty 03.03.1918 Aincreville 20 Chruszczyny 17 rez. pp
5 Lis Jan 12.11.1915 Berezki 45 Chruszczyny 335 p
6 Piaseczny Stanisław 02.08.1917 nad Zbruczem 36 Chruszczyny 25 pp
7 Zybala Ludwik 22.08.1914 Virton 23 Chruszczyny 154 pp
8 Adamiak Franciszek 21.10.1915 Komarów 22 Chwaliszew 83 pp
9 Blaszczyk Jan 10.02.1915 Saighinen 23 Chwaliszew 53 pp
10 Błaszczyk Kazimierz 25.02.1916 Verdun 22 Chwaliszew 37 pp
11 Brodala Paweł 21.12.1916 Ruzyca 22 Chwaliszew 36 pp
12 Dąbrowski Antoni 12.08.1917 Grozesti 20 Chwaliszew 36 pp
13 Decker Franciszek 07.09.1918 Violains 35 Chwaliszew 440 pp
14 Filipczak Jan 20.05.1918 Łódź (laz.) ? Chwaliszew 7 rez. pp
15 Gesty Stanislaw 08.08.1915 Lagny (laz.) 20 Chwaliszew 86 pp
16 Głuszak Piotr 10.08.1918 Peronne S-N 42 Chwaliszew VI bat. rez.
17 Herbik Franciszek 21.10.1914 Rondmowen 31 Chwaliszew 36 pp
18 Ibron Stanisław 24.07.1915 Sasienki 27 Chwaliszew 37 pp
19 Koper Stanislaw 21.03.1918 Fuchy 23 Chwaliszew 39 pap
20 Küffner Henryk 10.11.1915 ? 33 Chwaliszew 46 pp
21 Kurzawa Antoni 09.12.3716 Cruicani 21 Chwaliszew 45 pp
22 Kurzawa Tomasz 21.12.1914 Ruzyca 24 Chwaliszew 36 pp
23 Lamperski Boleslaw 11.09.1915 (laz. pol.) 21 Chwaliszew 19 pp
24 Lamperski Franciszek 23.10.1917 Charignon 23 Chwaliszew 154 pp
25 Organista Jan 01.07.1917 Ypern 32 Chwaliszew 97 pp
26 Poddany Stanisław 18.05.1918 ? 23 Chwaliszew 168 pp
27 Pospiech Tomasz 19.10.1917 Korytnica 22 Chwaliszew 66 pp
28 Ptaszyński Ignacy 26.07. Courton 28 Chwaliszew 83 pp
29 Waskowiak Stanisław 02.09.1916 Steenstraate 20 Chwaliszew 35 pp
30 Wichłacz Jan 10.06.1917 Ypern 19 Chwaliszew 58 pp
31 Wichłacz Stanisław 01.08.1916 Barleux 19 Chwaliszew p rez. Gw.
32 Wilkowski Jan 20.03.1918 ? 31 Chwaliszew 155 pp

Żołnierze polegli na frontach I wojny światowej, zamieszkali w pobliskim Uciechowie.

1 Biniek Ludwik 02.11.1916 Hingry (laz.) 38 7 pp
2 Biniek Ludwik 05.04.1918 St. Martin 29 93 rez. pp
3 Brodala Wilhelm 01.09.1915 Mielniki 29 37 pp
4 Kowalski Stefan 15.07.1918 Marie a Py 20 7 p sap.
5 Kromarek Adolf 11.12.1916 Marameros 20 2 bs
6 Krysmalski Ludwik 01.04.1918 Tilloloy 19 3 ksap.
7 Marszałek R. Paweł 27.03.1919 (niewola ang.) 26 4 Bad. pp
8 Paduch Jan 05.04.1917 (ob. jen. Rumunia) 27 ?
9 Piękny Wilhelm 06.04.1917 Aisne 31 155 pp
10 Plewa Józef 19.02.1916 Billy (laz.) 22 64 pp
11 Plewa Stanisław 19.03.1915 ? 33 37 p
12 Rachwalski Michal 18.05.1918 ? 32 6 pp
13 Szczepaniak L. Piotr 20.02.1918 Milicz (laz.) 41 ?
14 Zawidzki F. Stanisław 10.05.1917 Arras 23 79 pp
15 Zenker F. Ksawery 22.09.1916 Dompierre 23 50 pp